Dolegliwości bólowe przy schorzeniach ścięgna Achillesa

Dlaczego przy schorzeniach ścięgna Achillesa czuje się dolegliwości z tyłu uda w mięśniach, powięź szeroka? przecież ścięgno sięga do kolana całą swą długością. Ścięgno ma prawo być tak twarde w dotyku na wysokości guza pięty czy to przerost guza? chociaż na rtg przerostu kostnego nie ma przy guzie pięty a czy przerost może być chrzęstny? Wówczas rtg nie wykazuje przerostu guza pięty jeżeli jest to narośle chrzęstne pod ścięgnem?

Aleksander Ropielewski

Opisywane dolegliwości mogą jak najbardziej występować ponieważ zaburzone jest prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchu i inne mięśnie i ścięgna muszą dostosować się do nowych warunków w związku z czym mogą występować napięcia w okolicy zginaczy stawu kolanowego. Do udzielenia odpowiedzi na drugie z Pańskich pytań potrzebowałbym mieć możliwość oceny zdjęcia rtg.