Dolegliwości bólowe w nadbrzuszu

Witam, od jakiegś czasu odczuwam w nadbrzuszu dolegliwośći bólowe, krótko po zjedzeniu posiłku. Wcześniej miałem takie dolegliwości w podbrzuszu, a teraz dołaczyło także nadbrzusze (w okolicach żoładka). Występuje także pełność po zjedzeniu nawet niewielkiego posiłku oraz uczucie, jakbym w przełyku mial jeszcze zalegające resztki posiłku. Poza tym niewielkie nudności, ale np. stolec jest z reguły codziennie iraczej prawidłowy, z tendencją do trochę luźniejszego. Bardzo proszę o poradę. Marek

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Ból, dyskomfort w obrębie nadbrzusza wraz z uczuciem pełności żołądka wymagają pilnej konsultacji gastrologicznej.

Witam, można w tym przypadku podejrzewać zmiany zapalne w obrębie śluzówki żołądka. Wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego i leczenie którymś inhibitorów pompy protonowej (omeprazol, lanzoprazol, pantoprazol) oraz późniejsza konsultacja gastroenterologiczna