Dolegliwości o charakterze upławów po stosunku

Witam! Ponad 2 tyg. temu po stosunku (dodam, że członek był głęboko, głębiej niż zawsze z powodu innej pozycji) odczuwałam dwudniowy ból jakby w okolicy jajników. W kolejną noc nie było możliwości włożenia członka - czułam ból. Po ustaniu bólu pojawiły sie upławy ciemnobrązowe, bez zapachu. Udałam się do ginekologa i otrzymałam leki dopochwowe, jak i antybiotyk doustny (ponoć bakteriobójcze). Stosuję leki wg wskazań, ale nieprzerwanie pojawiają się ciemne upławy. Czuję czasem lekki ból w podbrzuszu - dokładnie taki sam jak przed menstruacją, aczkolwiek jej nie mam (choć cykle mam regularne i już powinnam go mieć 2 dni temu). W lutym miałam usg dopochwowe jak i cytologię. Wyniki były dobre a USG nie wykazało nic. Lekarz stwierdził, iż "jest czyściutko". Proszę mi powiedzieć, dlaczego tak długo mam ciemne upławy (2 tyg.) oraz czego może być to wynik? Robiłam test ciążowy, ale nie wyszedł pozytywny. Czy okres może się opóźnić przez stosowanie metronidazolu? Jestem bardzo zaniepokojona, a wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Dziękuję.

Witam! Opisane dolegliwości o charakterze upławów mogą mieć wiele przyczyn, do najbardziej prawdopodobnych należy stan zapalny dróg rodnych, uraz spowodowany zbyt głęboką penetracją czy nadżerka. Jednakże aby ustalić dokładną przyczynę konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego oraz ewentualnie badań dodatkowych np. USG przezpochwowego, wymazu z pochwy i szyjki macicy. Opóźnienie miesiączki może wynikać ze stanu zapalnego dróg rodnych oraz stresu. Wpływ wspomnianego leku jest raczej wątpliwy. W tej chwili trudno powiedzieć coś więcej. Proponuję zachować spokój, stosować zalecone leczenie i zgłosić się na badanie kontrolne.