Dolegliwości sercowe i gastrologiczne oraz drgania i bóle mięśni

Witam. Byłem leczony z boreliozy, bartonelozy i yersini wg ILADS 3 lata, po czym miałem 3 lata całkowitej remisji. Po czym nawrót dolegliwości, największy problem dolegliwości sercowe, okropne gastryczne (żołądek i jelita) oraz drgania i bóle mięśni i stawów. Tylko, że wszystkie możliwe testy na boreliozę ujemne, jedynie wynik cd57+cd3- wynosi aż 450 (robiony 7 miesięcy po nawrocie). Grzyb ujemny. Czy to możliwe, że to nie bb a coś innego? Może Pan podać jakąś podpowiedz co warto diagnozować?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wykluczyć iż jest to związane z powikłaniami po przebytych infekcjach. Niemniej jednak w tym momencie warto skorzystać z porady lekarza podczas bezpośredniego kontaktu. Dodatkowo wskazane jest kontrolne USG jamy brzusznej oraz badania profilaktyczne krwi.