Dolegliwości układu moczowego a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Od miesiaca stosuje plastry evra. Wczesniej bralam antybiotyk na zakazenie ukladu moczowego przez 2 tygodnie. w 3 tygodniu plastra pojawila sie u mnie duza bolesnosc piersi, nudnosci, bole plecow i podbrzusza. Wspolzylam z chlopakiem pare razy w czasie stosowania evry bez prezerwatywy, ale nie konczyl we mnie.Dodam, ze pierwszy tydzien z evra byl ostatnim tygodniem z antybiotykiem.Czy moge byc w ciazy, czy to jeszcze dolegliwosci ze strony ukladu moczowego, a moze antykoncepcji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem stosowanej antykoncepcji, nawrotu zakażenia układu moczowego jak i wielu innych patologii. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który na podstawie szczegółowego wywiadu oraz badania zróżnicuje przyczynę oraz wdroży właściwe postępowanie.