Dolegliwości wynikające z ADHD u osoby dorosłej

Nie mogę znieść tego, że jestem niezręczna! I psychicznie, i fizycznie! Ciągle popełniam jakieś błędy! Coś mówię w nieodpowiedniej chwili, coś wylewam, niszczę! Ciągle się potykam! Nie potrafię nad tym zapanować! W dzieciństwie miałam stwierdzone ADHD! Teraz jako osoba dorosła nie potrafię z nim żyć! Czy jest dla mnie jakaś szansa na leczenie w Polsce? Słyszałam, że leki są dostępne tylko dla osób do 18 r. życia!

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) jest rzeczywiście stwierdzane u dzieci i leczone farmakologicznie w wypadku nieletnich. Teraz przyda się Pani psychoterapia - polecam udać się do specjalisty poznawczo-behawioralnego, gdyż widzę (po Pani krótkim wpisie), że ma Pani dużo przekonań na temat siebie (niekoniecznie pozytywnych i budujących), które mogą wzbudzać w pani lęk, a który z kolei powoduje wszelkie niezręczności, potknięcia itp. Na terapii nauczy się Pani samokontroli (emocjonalnej, ale także i zachowania), która na pewno będzie dla Pani pomocna. Pozdrawiam.