Dolegliwości ze strony klatki piersiowej i uczucie ucisku w górnych drogach oddechowych

Witam, od kilkunastu dni, może i więcej, kłuje mnie z lewej strony serca, pobolewa w klatce piersiowej w mostku, następnie pod żebrami, raz z jednej strony, raz z drugiej. Mam czasami uczucie jakbym miał zemdleć, no i takie kłucia spod serca aż czasami się przestraszę, że coś mi się stanie... Od kilku dni czuję jakbym miał coś w przełyku, jakby ktoś wciskał mi palec w krtań. Wieczorami nie mogę zasnąć, przy zasypianiu mam straszne lęki taki prąd, jakby mi szedł z serce albo do głowy. Brałem początkowo aspargin, pomagał, ale choroba nawróciła, przez 3 tygodnie brałam tabletki na spalanie tłuszczu z bardzo wysoką zawartością kofeiny i białko przy tym codziennie intensywny trening. 100% badań robiłem w listopadzie przed wylotem na misje wszystko idealnie. Proszę o pomoc.

Witam! Opisane dolegliwości mogą sugerować zaburzenia lękowe. Odczuwane dolegliwości ze strony klatki piersiowej, uczucie ucisku w górnych drogach oddechowych oraz poczucie lęku wskazują dość jednoznacznie na nerwicowe pochodzenie dolegliwości. W celu potwierdzenie podejrzewanej przyczyny konieczne jest skonsultowanie problemu z lekarzem, który zbierze dokładny wywiad chorobowy oraz zbada Pana fizykalnie. Jeśli bardziej prawdopodobną przyczyną okażą się zaburzenia elektrolitowe powstałe na skutek spożywania dużych ilości kofeiny wówczas konieczne będzie obfite nawodnienie i suplementacja elektrolitów (potas, magnez, wapń). W przypadku gdy problem będzie miał ewidentnie podłoże tylko psychogenne wówczas wskazane mogą być leki o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym. W tej chwili nie można powiedzieć niczego więcej. Zachęcam do wizyty u lekarza. Pozdrawiam serdecznie!