Dolegliwości żołądkowe czy ciąża?

Witam. Mam 26 lat i kończę brać 5. opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Jestem troszkę zaniepokojona, ponieważ trzecie opakowanie skończyłam 30.07. Okres trwał pięć dni, kolejne opakowanie tabletek zaczęłam 07.08 i w tym samym dniu współżyłam, tzn. wytrysk był do środka. Tabletki zazwyczaj biorę rano, natomiast tego dnia wzięłam wieczorem, gdzieś 1,5 przed seksem. Wszystko póżniej było ok. Dopiero przed nadejściem kolejnej miesiączki, czyli gdzieś tak 7-9 dni przed pojawiły się dziwne brązowe upławy, z czasem przybierały brunatny kolor, raz były gęste a raz rzadkie jak woda i tak do momentu, aż skończyłam opakowanie i na drugi dzień miałam okres, który trwał 4 dni.  I zaczęłam kolejne opakowanie. 5 września, czyli 30 dni później bardzo zaczął boleć mnie brzuch, tzn. po prawej stronie i okolice pępka i wyżej, ból był stały i kłujący pod prawym żebrem, mdliło mnie i miałam wrażenie, że coś się porusza pod żebrami:) Myślalam, że to może ciąża przez tą tabletkę, więc zrobiłam po 30 dniach test ciążowy w południe i wyszedł negatywnie. Lekarz stwierdził, że to zatrucie tylko, że to mi w ogóle nie przechodzi, może to ciąża? Za dwa dni kończę kolejne opakowanie i jestem bardzo zestresowana, bo bardzo chcę okres i nie pora na ciążę. Mam już córcię. Ale mam taką obsesję, że zaczynam się wkręcać, tzn. widzę powiększone piersi i wpatruję się w nie, chodzę siusiu i wydaję mi się, że za często a chodzę 6-7 razy, mdli mnie, ale też jak pisałam boli mnie żołądek i mam skierowanie na gastroskopię, wydaję mi się, że mam ciemniejszą linię od pępka do łona, i ogólnie jestem jakaś nieobecna. Proszę mi powiedzieć, czy faktycznie przez to, że o parę godzin później wzięłam pierwszą tabletkę to mogę być w ciąży, mimo iż test ciążowy po 30 dniach wypadł nagatywnie? Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli opóźnienie nie było dłuższe niż 12 godzin, ciąża jest mało prawdopodobna. Proponuję wykonać gastroskopię.