Dolegliwości związane z bólem brzucha u 26-latki

Witam! Tydzień temu miałam wykonywaną kolonoskopie ze względu na wieloletnie dolegliwości (16lat) tj. bóle brzucha po lewej stronie na dole, nadmierne wzdęcia i coraz częstsze zatwardzenia (kał wyczuwalny przez pochwe). Zaraz po badaniu mialam tylko wzdęcia co jest normalnym objawem, który minął ale w nd zaczął mnie swędzieć odbyt i jego okolice, w pon juz mnie piekło, w środę bylam u lek rodzinnego i okazało sie, że mam stany zapalne ( bez ropy ) dostalam diclofenac czopki i niby jest tyci lepiej ale do tego dołączyło zapalenie pecherza ( krew widoczna w moczu ) i popękały mi kąciki ust i w pierwszym dniu mialam 38 stopni gorączki. Teraz wszystko mnie boli jak przy grypie, nie wiem co mam o tym myśleć poniewaz ta kolonoskopia byla moją 4 i nigdy nie mialam takich efektów "po". Na wyniku z badania bylo napisane ze kolonoskop wprowadzono do poprzecznicy, z esicy pobrano wycinki do bad hist.pat (mikroskopowe zapalenie? ) wynikow z tego bad jeszcze nie mam. Bardzo proszę o odp w sprawie zapalenia odbytu co moglo to wywołać? Jak dlugo bd sie leczyc i czym? Czy czopki wystarcza i octenisept? Boje się, ze zostałam czymś zarażona. Dodam że mam dopiero 32 lata i zawsze stawiano 1 diagnoze czyli zespół jelita drazliwego....

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Te powikłania mogą wystąpić po kolonoskopii. w przypadku nasilenie, bądź nieustępowania dolegliwości radziłbym skonsultować się z proktologiem.