Dolina łez i prosaki u 18-latka

Mam 18 lat i już w tak młodym wieku pojawiły się u mnie tzw. doliny łez. Czy jest na to jakiś preparat? Dodam, że wcześniej spałem bardzo krótko 5-6h. Czy gdy wydłużę mój czas snu to polepszy sie kondycja mojej skóry? W dodatku pod powiekami mam również tzw. prosaki. Niezbyt estetycznie to wygląda. Jakieś porady?

Witam,

Przypadłość jaką Pan opisuje, włącznie z prosakami to najprawdopodoniej zaburzenie metabolizmu. Trudno bez konsultacji Panu pomóc ponieważ nie zadam tutaj mnogości intymnych/osobistych pytań ale podstawą jest zrównoważona dieta, bardzo bogata w warzywa i owoce, odpowiednia ilość wypijanej wody (z cytryną) i odpowiednia ilość snu! W tym wieku "dorobić się problemu" jest naprawdę trudno więc prosze o siebie zadbać!

Pozostaję do dyspozycji

Szanowny Panie
Tzw prosaki są częstą dolegliwością estetyczną ,dość dobrze poddającą się leczeniu estetycznemu zabieg wykonujemy uwalniając złogi lipidowe pod skóra.
Proszę skontrolować badania lipidogramu ,kwasu moczowego glukozy gdyż w opisywanej przez pana okolicy manifestują się często zaburzenia metabolizmu powyższych.jeśli chodzi o druga część pytania - z pewnością śpi Pan zbyt krótko ,zapraszam na konsultację może razem rozwiążemy problem.Jet pan tak młody że prawdopodobieństwo konieczności intensywnego leczenia powyższej zmiany jest małe .

Dolinę łez można wypełnić kwasem hialuronowym, bądź zastosować preparat light eyes.Wydłużenie czasu snu zapewne korzystnie wpłynie na organizm.Aby polepszyć kondycję skóry można również dobrać odpowiednią pielęgnację skóry .
Prosaki można usunąć u kosmetyczki za pomocą delikatnego nakłucia igłą i ręcznego ich usunięcia.