Domaganie się jedzenia pomiędzy posiłkami przez 9-latkę, która waży 50 kg

Witam, mam problem z moim dzieckie. Ma 9 lat i wazy 50 kg. Leczysie na tarczyce i jest na diecie. Problem polega na tym ze nie wiem co zrobic w momencie kiedy pomiedzi posiklami dziecko domaga sie jedzenia. Co mozna jej cos podac, czy kategorycznie zabraniac jedzenia.

Droga Mamo, ja bym zabraniała. Dziecko - szczególnie z problemami tarczycowymi - czym szybciej nauczy się regularności tym lepiej. Między posiłkami może Pani zaproponować dziecku różne herbaty owocowe, ziołowe, rooibos itd.

Pozdrawiam