Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domaganie się piersi w celu zaśnięcia

Witam.Mam następujący problem.12 dni temu urodziłam przez cc donoszone bliźnięta.Od kilku dni jeden z bliźniaków(karmione piersią i mieszanką)domaga się piersi w celu zaśnięcia i w dzień i w nocy.Przeniesienie go potem do łóżeczka kończy się rozpaczliwym płaczem.Kołysanie,przytulanie,smoczek-nie skutkują.On po prostu uwielbia ssać pierś lub tylko trzymać ją w buzi,ale ja przez to chodzę zmęczona i niewyspana(a mam jeszcze drugiego malucha).Co robić?
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Prawidłowe odciąganie pokarmu

Jeśli po urodzeniu dziecka chciałabyś karmić piersią, dobrze jest opanować umiejętność odciągania pokarmu. Czy wiesz, jak to robić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Na tym polega karmienie kierowane przez dziecko. Karmienie jednego dziecka to duże wyzwanie w zwłaszcza w pierwszych tygodniach, a już karmienie bliźniąt to wielkie wyzwanie dla kobiety. Generalnie to co prezentuje dziecko jest normalne... Tak może być. Jednym dzieciom wystarcza 8 karmień po kilkanaście minut na dobę, inne ssą nawet 20h na dobę. Zwykle po okolo 6 tyg dochodzi do unormowania laktacji i liczba karmień zmniejsza się. Zachęcam żeby wytrwać jeszcze te kilka tygodni i poprociś o pomoc najbliższych, tak by oni przejęli obowiązki domowe a Pani mogła zająć się tylko i wyłącznie dziećmi. BArdzo polecam książkę "po prostu piersią" tam jest wiele problemów z któymi borykają się kobiety karmiące również sytuacje z bliźniętami. Poza tym polecam też wizytę u doradcy laktacyjnego (zwykle wizyty domowe) są również bardzo cenne.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety