Domaganie się piersi w celu zaśnięcia

Witam.Mam następujący problem.12 dni temu urodziłam przez cc donoszone bliźnięta.Od kilku dni jeden z bliźniaków(karmione piersią i mieszanką)domaga się piersi w celu zaśnięcia i w dzień i w nocy.Przeniesienie go potem do łóżeczka kończy się rozpaczliwym płaczem.Kołysanie,przytulanie,smoczek-nie skutkują.On po prostu uwielbia ssać pierś lub tylko trzymać ją w buzi,ale ja przez to chodzę zmęczona i niewyspana(a mam jeszcze drugiego malucha).Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Na tym polega karmienie kierowane przez dziecko. Karmienie jednego dziecka to duże wyzwanie w zwłaszcza w pierwszych tygodniach, a już karmienie bliźniąt to wielkie wyzwanie dla kobiety. Generalnie to co prezentuje dziecko jest normalne... Tak może być. Jednym dzieciom wystarcza 8 karmień po kilkanaście minut na dobę, inne ssą nawet 20h na dobę. Zwykle po okolo 6 tyg dochodzi do unormowania laktacji i liczba karmień zmniejsza się. Zachęcam żeby wytrwać jeszcze te kilka tygodni i poprociś o pomoc najbliższych, tak by oni przejęli obowiązki domowe a Pani mogła zająć się tylko i wyłącznie dziećmi. BArdzo polecam książkę "po prostu piersią" tam jest wiele problemów z któymi borykają się kobiety karmiące również sytuacje z bliźniętami. Poza tym polecam też wizytę u doradcy laktacyjnego (zwykle wizyty domowe) są również bardzo cenne.