Dominujący charakter i egoizm a związek z mężczyzną

Co zrobić by nie być egoistką zapatrzoną w siebie?Próbuję się zmienić,jestem niecierpliwa.Chcę żeby mój partner wrócił,delikatnie naciskam na niego co powoduje odwrotny efekt.Ciężko mi,bo znam swoje wady.Kocham go ale osaczam sobą,zabierając mu przestrzeń.On jest mądry i dobry.Dałam mu czas,jutro mamy się spotkać ale boję się tego co mi powie.Będę konkretna skupię się na remoncie w którym pomaga mojej kuchni.Jak nie naciskać na niego skoro mam dominujący charakter?Jak ruszyć z miejsca ku nowemu?

Dzień dobry!

Na pytanie "co zrobić, aby się zmienić" nie sposób odpowiedzieć w formie kilku zdań. Zazwyczaj odpowiedzi na to pytanie szuka się w długoterminowej psychoterapii, głębokiej i świadomej pracy nad sobą. Z pewnością pierwszym plusem jest już jednak samo to, że dostrzega Pani swoje wady i trudności, wie, co chciałaby zmieniać. Wspomina Pani, partner odszedł, a Pani bardzo chce, żeby wrócił. Niestety, nie mamy wpływu na myśli i uczucia innych i nie jest możliwe zmuszenie kogokolwiek do miłości czy związku. Nie mniej jednak podczas rozmowy, która wydaje się być bardzo ważną dla Waszej relacji, postanawia Pani koncentrować się "remoncie kuchni", co zdaje się być rzeczą zupełnie oderwaną od Waszych realnych problemów, konfliktów, nieporozumień. Być może obojgu Wam trudno o "prawdziwą" rozmowę, stąd ucieczka w tematy zastępcze?

Pozdrawiam!

Może warto żeby skorzystała Pani z psychoterapii? Zmiany, pracy nad sobą można dokonać w gabinecie właśnie w psychoterapii w towarzyszeniu psychologa, psychoterapeuty. Nie tylko pomoże w sprecyzowaniu celu, ale także w osiągnięciu go, zwróci uwagę na relacje, typowe zachowania, schematy myślowe, emocjonalność, a tym samym pokaże jak to zmienić.