Dominuje obustronnie b. niskonapięciowy rytm beta o amplitudzie 1-4uv

Rytm alfa ubogi. Wzapisie dominuje obustronnie b. niskonapięciowy rytm beta o amplit 1-4uv, na który nakładają się liczne artefakty oczne. R.Z. słabo wyrażona.W zapisie występują uogólnione fale wolne o czest.4,5-6hz-senność, zapis typowy dla1fazy snu NREM.Po Hv pojawiły się w lewej skroni, nieliczne serie fal wolnych theta o amplit. ok. 40 uv. Fs nie zmienia zapisu. Wniosek: Zapis niskonapięciowy z dominującą sennością, z nielicznymi seriami fal wolnych w lewej skroni po Hv.Proszę o wyjanienie

Wynik każdego badania EEG interpretuje się w kontekście objawów występujących u pacjenta, nigdy samego wyniku.
Np:
Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .