Domowe badanie tętna

Jak zmierzyć puls serca

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Można wyczuć je przy pomocy 3 palcy ( od wskazującego do serdecznego) przyłożonych do tętnicy szyjnej (na szyi) lub promieniowej (na przedramieniu, tuż przed nadgarstkiem, od strony kciuka.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę wyczuć sobie tętno na tętnicy promieniowej. I policzyć na minutę ilość uderzeń tętna. W celu zweryfikownia mierzenia tętna Proszę udać się do lekarza rodzinnego.

Lek. Katarzyna Szymczak

Można przyłożyć dwa place (nie kciuk) do szyi lub w okolicy nadgarstka, od strony kciuka po stronie wewnętrznej.
Pozdrawiam

Za pomocą II i III palca, przykładamy je do do tętnicy promieniowej na nadgarstku od strony kciuka lub na tętnicy szyjnej. Liczymy uderzenia przez 10 sekund i mnożymy razy 6 lub przez 15 sekund i mnożymy razy 4. Ważne aby być w pozycji spoczynkowej.