Domowe sposoby leczenia grzybicy jamy ustnej

Jestem kobieta karmiąca piersią prawdopodobnie mam grzybicze jamy ustnej chciałabym sie dowiedzieć czy dziecko może sie zarazić i jakie są domowe sposoby leczenia grzybicy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najskuteczniejszą metodą leczenia grzybicy jamy ustnej jest zastosowanie preparatów przeciwgrzybiczych, np. nystatyny do pędzlowania. A propos karmienia, to nie ma takiej możliwości, by dziecko zaraziło się od Pani poprzez karmienie piersią.