Domowe sposoby na ból i krawienie z odbytu

Witam, Od około 4 miesięcy mam problemy natury dość wstydliwej. Podczas wypróżniania odczuwam silny ból oraz pojawia się krwawienie. Cierpiałam przewlekle na hemoroidy, teraz podejrzewam szczelinę odbytu. Czy istnieją jakieś domowe sposoby na złagodzenie dolegliwości? Moja dieta jest bogata w błonnik, praca wymaga ciągłego ruchu i piję dużo płynów. Nie mogę znaleźć przyczyny owych dolegliwości, a każde pójście do toalety powoduje stres - co dodatkowo utrudnia sprawę. Pozdrawiam i dziękuję! Aga

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie dalsze postępowanie.