Domowe sposoby na grypę jelitową

Dzień dobry ;) Dzisiaj zaczęła mi się jelitówka chyba Cały czas odwiedzam kibelek .. Prosze niech pani mi poradzi co robić .. Czuje sie słaba . Gorzka czekolada pomaga ? Prosze o jakieś domowe sposoby
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Podczas tzw. grypy jelitowej przede wszystkim należy dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu i systematycznie przyjmować płyny - woda niegazowana, herbata, farmaceutyczne preparaty wieloelektrolitowe. Jeśli występują cechy odwodnienia należy zastosować głodówkę przez okres około 4h. Po tym czasie możemy wrócić do normalnej, lekkostrawnej diety, unikając spożywania mleka, pokarmów smażonych, napojów gazowanych i soków. Cennym i łatwo przyswajalnym źródłem witamin i minerałów są np. banany, borówki i jagody. Poza tym należy pozostać w domu, dbać o odpowiednią higienę ciała i pomieszczenia (częste wietrzenie), unikać wychłodzenia i przegrzania. Można wspomóc się również preparatami zawierającymi probiotyki. Pozdrawiam.