Domowe sposoby na pozbycie się trądziku

Witam, otóż chciałabym, aby ktoś napisał mi dobry, domowy sposób na pozbycie się trądziku. Byłam wiele razy u dermatologa i to nic nie pomagało... :( Brałam mnóstwo leków... maści... i nic.

Aleksandra Katarzyńska

Szanowna Pani!

Zasadniczo najlepszym sposobem walki z trądzikiem jest odpowiednia kuracja farmakologiczna, prowadzona pod opieką lekarza dermatologa. Istnieją oczywiście rónież domowe sposoby walki ze zmianami skórnymi. Wymagają one jednak cierpliwości i systematryczności w stosowaniu. Jednym z domowych sposobów jest picie herbatki z bratka polnego bądź stosowanie naparów z tej rośliny. W najbliższym czasie ukaże się szersze opracowanie dotyczące bratka polnego na łamach serwisu abctradzik.

Witam najlepiej w domu stosować leki i maści przepisane przez dermatologa, w gabinecie można po konsultacji dobrać zabiegi medyczne. W zależności od stanu skóry wykonuje się peelingi medyczne+ mikrodermabrazję jeśli nie ma przeciwwskazań do niej.Plus odpowiednia pielęgnacja cery.I tak połączona kuracja da najlepsze efekty lecznicze.