Domowe sposoby na przeziębienie w ciąży

Witam, przeziębiłam się od klimatyzacji i od paru dni doskwiera mi ból w prawym boku, promieniujący jak sądzę od nerki. Bardzo odczuwalny jest wtedy, gdy się poruszam. Mam skierowanie od lekarza na ogólne badanie moczu, ale mam pytanie: czy są jakieś domowe sposoby - okłady itp. które złagodzą tą dolegliwość? Dodam, że jestem w 26 tyg. ciąży. Dziękuję z góry!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli mówiąc przeziębienie ma Pani na myśli zapalenie dróg moczowych to pomocne mogą okazać się preparaty zawierające żurawinę. Na ogólne przeziębienie w rozumieniu infekcja górnych dróg oddechowych czy też po prostu stan nieżytowy nosa/gardła pomocne są płukanki do gardła z soli kuchennej, gorąca herbata z miodem i czosnkiem. Osobiście jednak radziłbym skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego i wykonać zalecone badanie.