Domowe sposoby na radzenie sobie ze zmianami trądzikowymi

Witam serdecznie. Borykam się z takim problemem, gdyż od czasu do czasu wyskoczy mi od 1 tak do 2-3 dużych pryszczy na twarzy i momentalnie wpadam w panikę. Dodam, że jestem chłopakiem, mam 18 lat i wcześniej nigdy nie miałem tego problemu. Otóż czasami zdarza mi się zdrapywać je, bo wstydzę się strupów i tego czegoś na twarzy. Później otóż pojawiają mi się duże, czerwone plamy, które tylko korektorem zakrywam. Pytanie moje, czy poradzicie mi Państwo jakiś domowy sposób? Dziękuję z góry :)

Jan ZajÄc

Witam. Trądzik jest częstą dolegliwością w tym wieku. Proponuję wizytę u dermatologa, który oceni uciążliwość problemu i zaproponuje skuteczną metodę pielęgnacji twarzy bądź też zaleci leczenie farmakologiczne (w zależności od nasilenia objawów).