Domowe leczenie świerzbu

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące domowego leczenia świerzbu. Czy istnieją jakieś skuteczne, domowe sposoby na świerzb? Mam wrażenie, że pojawiły się u mnie pierwsze symptomy tego schorzenia. Od zawsze mam głęboką wiarę w domowe sposoby leczenia, one zresztą najczęściej mi pomagają. Wiem, że istnieje całkiem sporo sposobów domowego leczenia świerzbu, jednak zastanawiam się, które z nich są najskuteczniejsze. Próbowałam trochę czytać o tym w internecie, ale tam jest wszystko na raz i ciężko odróżnić te metody, które naprawdę działają od tych, które co najwyżej mogą wywołać efekt placebo. Czy mogłabym prosić o jakieś informacje o metodach domowego leczenia świerzbu? Chodzi mi o skuteczne i przede wszystkim też bezpieczne metody, które pozwolą mi na pozbycie się problemu na jego wczesnym etapie bez konieczności interwencji farmakologicznej. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam! Proszę nie próbować żadnych "domowych" sposobów, które mogą silnie podrażnić skórę i narobić sporo kłopotu. Proszę udać się do dermatologa, dostępne są teraz bardzo dobre profesjonalne środki, które skutecznie zlikwidują problem.
Pozdrawiam!