Maść propolisowa a domowe sposoby na trądzik

Witam.Mam problem z trądzikiem i staram się z nim walczyć domowymi sposobami. Wyczytałam że maść propolisowa jest skuteczna ale nie powinny jej stosować osoby uczulone na produkty pochodzące od pszczół wiec posmarowałam dość duży obszar dłoni i obserwowałam go kilka godzin ale nic się nie pojawiło. Wieczorem posmarowałam twarz maścią propolisową i po 5 minutach zaczęło pojawiać się zaczerwienienie.Od razu zmyłam maść propolisową i przyznam szczerze, że trochę się przestraszyłam, ale na szczęście zaczerwienienie zniknęło. Moje pytanie: czy jestem uczulona na te produkty czy może tak działa maść propolisowa? I chciałabym również zapytać czy maść propolisowa faktycznie jest skuteczna na trądzik czy może jednak lepiej zastosować coś innego? Mam wiele wątpliwości w tej kwestii, ale chciałabym poradzić sobie jakoś z trądzikiem. Bardzo proszę o odpowiedź w mojej sprawie.

Szanowna Pani,

Maść propolisowa wykazuje działanie regenerujące, przeciwzapalne jak i przyspiesza regenerację tkanek.
Nie zalecam jej stosowania na cerę trądzikową ponieważ zawiera w swoim składzie wazelinę co działa nie korzystnie na skórę trądzikową. Ponadto zaczerwienie skóry, które pojawiło się na Pani twarzy po jej zastosowaniu, świadczy o nadwrażliwości bądź alergii na owy preparat.
Z naturalnych metod polecam olejek z drzewa herbacianego do stosowania punktowego, maść cynkową.
Jeśli zmiany na twarzy mają postać grudkowo - krostkową proszę zakupić sobie maść Skinoren w aptece i stosować na noc.
Jeśli objawy trądziku nie będą się zmniejszały proszę udać się do kosmetologa lub dermatologa.

Pozdrawiam

Witam najlepiej w domu stosować leki i maści przepisane przez dermatologa, w gabinecie można po konsultacji dobrać zabiegi medyczne. W zależności od stanu skóry wykonuje się peelingi medyczne+ mikrodermabrazję jeśli nie ma przeciwwskazań do niej.Plus odpowiednia pielęgnacja cery.I tak połączona kuracja da najlepsze efekty lecznicze.