Domowe sposoby na wybielanie zębów

Jakie są domowe metody wybielania zębów
ponad rok temu

Witam. Wiele się słyszy o domowych sposobach wybielania zębów ( cytryna, soda oczyszczona, sól, cukier, popiół z papierosów czy woda utleniona). Przed zastosowaniem tych środków trzeba jednak zadać sobie pytanie czy dla chwilowego, często jednak niezadowalającego efektu warto niszczyć własne szkliwo. Jeśli nie stać nas na profesjonalny zabieg w gabinecie, można uzyskać całkiem niezły efekt stosując niektóre pasty wybielające np.Email Diamant, Biała Perła Jutro impreza czy Iney Night .
Pozdrawiam.
Krystyna Pikała

Jedyną skuteczną domową metodą wybielania jest stosowanie żelu na specjalnie przygotowanych nakładkach. Trzeba je wykonać w gabinecie stomatologicznym po konsultacji i zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu wybielania. Przestrzegam przed preparatami dostępnymi w internecie, mogą spowodować więcej szkody niż pożytku łącznie z uszkodzeniem dziąseł.

Zębów nie powinno się wybielać tzw. domowymi sposobami. Próbując samemu w domu wybielić zęby możemy doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń szkliwa, które nie ma zdolności regeneracji. Również tzw. pasty wybielające nie usuną dużych przebarwień, jedynie poprzez dodatek substancji ściernych np. krzemionki, lekko je rozjaśnią. Jedyną skuteczną oraz bezpieczną domową metodą wybielania jest system nakładek, które wykonuje stomatolog indywidualnie dla pacjenta. Nakładki należy zakładać codziennie na noc przez okres 7-14 dni.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl