Domowe wybielanie zębów

Słyszałam o domowym wybielaniu zębów węglem aktywnym (sproszkowany węgiel miesza się z wodą lub olejem kokosowym, szczoteczką nakłada na zęby, trzyma 2-3 minuty i spłukuje). Czy jest to bezpieczna metoda? Nie niszczy szkliwa? Dodam że mam dwa zęby leczone kanałowo. Czy to jakieś przeciwwskazanie do stosowania węgla na zęby?

Witam
Niestety, takie metody zazwyczaj niewiele maja wspólnego z konkretnym efektem. Dodatkowo należy pamiętać, że wybielanie nawet preparatami stosowanymi w gabinecie nie będzie skuteczne w przypadku zębów martwych ( tu stosujemy tzw wybielanie wewnętrzne, gdzie preparat umieszczany jest we wnętrzu zęba)