Domowy sposób na łuszczącą się skórę

łuszcząca sie skóra : Witam co jakis czas bardzo łuszczy mi sie skóra na dłoniach nie wiem z czym to jest związane czy jest na to jakiś domowy sposób?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim dobrze byłoby się zastanowić z jakiego powodu łuszczy się Pani/Panu skóra. Proszę zatem zwrócić uwagę czy nie jest to skutek na przykład środków czystości czy też detergentów. Jeśli nie, sugeruję natłuszczać skórę emolientami oraz ewentualnie skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

Polecam po zdiagnozowaniu przyczyny zacząć od peelingu cukrowego dłoni. Mieszamy cukier z żelem pod prysznic lub mydłem w płynie i taką papką wykonujemy peeling, po umyciu dłoni należy nałożyć odżywczey krem do rąk, lub balsam regenerujący skórę np cicaplast z la roche posay.