Dopamina a wzrost aktywności ruchowej

I jeszcze jedno pytanie czy dopamina jako że odpowiada za ośrodek nagrody w OUN to jej wzrost jest przyczyną wzrostu aktywności ruchowej np. po przyjemnym wydarzeniu?

Katecholaminy(dopamina, adrenalina, noradrenalina) to bardzo ważne neuromediatory. Ich działanie zależy od struktur CUN, na które działają i od współpracy z innymi neuromediatorami. Jest to ciągle jeszcze badane.
Wyjaśnianie neurochemii przekracza ramy i cel Forum.
Zachęcam do specjalistycznej literatury.
Popularny wykład jest też w Wikipedii.
Pozdrawiam i życzę interesującej lektury.