Doppler naczyń przy naczyniaku jamistym

U mojego syna po urodzeniu na prawym podudziu pojawiła się czerwona plamka. Z czasem pojawiły się dwie. Lekarze pediatrzy uśmiechali się i tak trwało to do ubiegłego roku. Syn uderzył się, jadąc na rowerze i doszło do silnego krwawienia. Poszliśmy do dermatologa, który rozpoznał naczyniaka jamistego. Polecił nam leczenie laserem w szpitalu im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi. Po 8 zabiegach (przez 1,5 roku) praktycznie nie ma poprawy, a zabiegi odbywały się w okresach co 4 tygodnie, z przerwami. Udaliśmy się do dermatologa, który na podstawie zdjęć, jakie wykonywałem po zabiegach stwierdził, że zaraz po zabiegu następowała poprawa, a później powrót do stanu przed zabiegiem. Polecił nam wykonanie Dopplera naczyń, gdyż podejrzewa, że naczyniak może być osadzony bardzo głęboko i to powoduje problemy w leczeniu laserem. Nie bardzo wiem, gdzie przeprowadzić takie badanie, gdyż jak twierdzi dermatolog, powinien wykonać je specjalista od naczyniaków. Poza tym nie wiem, jak dalej prowadzić leczenie syna. Ma 18 lat i nie chciałbym zaniedbać czegoś, by w przyszłości nie miał większych kłopotów ze zdrowiem. Proszę o pomoc!

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem naczyniowym. On po badaniu fizykalnym zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Możliwe, że naczyniak jest typu jamistego i głęboko położony w tkance miękkiej podskórnej. Myślę, że chirurg naczyniowy wykona sam USG Doppler (chirurdzy naczyniowi mają w tym względzie najlepsze doświadczenie) i oceni stan, lokalizację i wielkość naczyniaka. Po tym badaniu zapewne zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Jeśli naczyniak będzie duży, głęboko położony to być może jedynym skutecznym sposobem pozbycia się go może być operacyjne wycięcie go.