Dopuszczalna ilość przyjmowanego magnezu jako suplementu diety

Witam. Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na magnez ???? Ile mg jeśli chodzi o magnez podawany w tabletkach ? Dziękuje

Jeżeli nie ma stwierdzonych niedoborow magnezu to nie należy na własną rękę stosować suplementów. Magnez w nadmiarze prowadzi do problemów żołądkowo-jelitowych czy utrudnia wchłanianie wapnia.