Dostałam obfite krwawienie z zakrzepami krwi. Czy mogłam poronić?

Mam straszne bóle podbrzusza... Nigdy takich nie miałam i nie wiem co o tym myśleć. Wykonałam 2 testy ciążowe, w których w pierwszym wyszło nic, a drugi był negatywny.
Dostałam obfite krwawienie z zakrzepami krwi i krew jest bardzo ciemna. Towarzyszy temu ból podbrzusza, który jest tak silny, że nie mogę chodzić. Nie mam apetytu i czasem jest mi niedobrze, i mam zawroty głowy...;/
Proszę o pomoc! Nie wiem, co mam robić!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Powodów krwawienia może być wiele, przy czym poronienie jest raczej wykluczone przy negatywnym wyniku testu ciążowego. Zapewne jest to krwawienie miesięczne. Zwiększona objętość traconej krwi spowodowana może być mięśniakami macicy, polipem, zaburzeniami hormonalnymi.
Jeśli sytuacja się powtórzy, radzę udać się do lekarza ginekologa, który Panią zbada. Niektóre kobiety niejako „z natury” mają obfite krwawienia, z bólem podbrzusza nieraz bardzo silnym, wymagającym przyjmowania tabletek przeciwbólowych. Ginekolog przepisze odpowiedni preparat, jeśli podobne sytuacje będą się powtarzać.
Pozdrawiam serdecznie!