Dostałam pierwszej miesiączki - czy wszystko jest w porządku?

Mam 12,5 lat. 8 lipca dostałam pierwszą miesiączkę. Trwała ona długo, bo jakieś 2 tygodnie, ale przez ten czas dobrze się czułam - moje krwawienia czasem były mocno obfite, a czasem mniej. Czy jest to powód do niepokoju? Z tego co czytałam to raczej nie. I jeszcze jedno: jeśli mój okres trwał 2 tygodnie to następnego mam się spodziewać też około 8 sierpnia jeżeli oczywiście moje pierwsze miesiączki będą regularne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Na podstawie pierwszej miesiączki niemożliwe jest wyrokowanie o czasie trwania następnych krwawień i długości cyklów. Podpowiedzią może być długość cyklów u Pani mamy bądź siostry. Przez pierwsze dwa lata zwykle ustala się charakterystyczna dla każdej kobiety długość cyklów i obfitośc krwawień. Jeżeli cokolwiek Panią niepokoi, zawsze warto zasięgnąć opinii ginekologa.