Dostępny ocenie miąższ płucny bez zagęszczeń miąższowych
Witam, czy moge prosic o interpretacje wynikow RTG: Serce oraz duże naczynia prawidłowe. Krążenie płucne wydolne. Dostępny ocenie miąższ płucny bez zagęszczeń miąższowych. Spłycone oba kąty przeponowo-żebrowe, najpewniej przez zrosty Zarysy kopuł przepony gładkie. Mam w tej chwili infekcje i podejrzenie zapalenia pluc. Czekam na wizyte do lekarza - czy wynik jest ok? Czym są te zrosty i spłycenia katów przeponowo-zebrowych? Dziekuje.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Na chwilę obecną w RTG nie ma cech zapalenia płuc. Zrosty w kątach żebrowo-przeponowych to najpewniej pozostałości po wcześniejszych infekcjach i powstaych zwłóknieniach.