Dosyć silne bóle w nerce

Witam boli mnie lewa nerka najczęściej w nocy jest to bol dosyć silny ale mija po nospie bardzo często oddaje mocz a w czasie ataków piecze mnie cewka moczowa i oddaje po kropelce mocz. Robilam usg wyszly drobne zlogi - piasek do 2 mm czy on może powodować te bóle i podrażniac cewke moczowa? Wynik z moczu po ataku z dużą ilością erytrocytow do 20 jednostek liczne bakterie i ph moczu 8.00 Czy mam powody do niepokoju? Wybieram się za granicę i nie wiem czy nie dostanę kolejnego ataku.

Aleksander Ropielewski

Opisane przez Panią objawy wraz z wynikami badań z dużą pewnością pozwalają powiedzieć, że przyczynami Pani dolegliwości jest kamica nerkowa. Istnieje ryzyko, że dolegliwości chorobowe pojawia się podczas pobytu zagranicą. Sugeruję wizytę u urologa. Warto aby miała Pani świadomość, że w zależności od rodzaju kamieni odpowiednia dieta może zapobiegać ich powstawaniu z wyników Pani badań najpewniej jest to kamica struwitowa, której przyczyną jest przewlekłe zakażenie bakteryjne bakteriami rozkładającymi mocznik - w tym przypadku leczenie dietetyczne nie pomoże. Zważywszy na podwyższone pH może to być także kamica szczawianowa i fosforanowa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski