Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dosyć silne bóle w nerce

Witam boli mnie lewa nerka najczęściej w nocy jest to bol dosyć silny ale mija po nospie bardzo często oddaje mocz a w czasie ataków piecze mnie cewka moczowa i oddaje po kropelce mocz. Robilam usg wyszly drobne zlogi - piasek do 2 mm czy on może powodować te bóle i podrażniac cewke moczowa? Wynik z moczu po ataku z dużą ilością erytrocytow do 20 jednostek liczne bakterie i ph moczu 8.00 Czy mam powody do niepokoju? Wybieram się za granicę i nie wiem czy nie dostanę kolejnego ataku.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Opisane przez Panią objawy wraz z wynikami badań z dużą pewnością pozwalają powiedzieć, że przyczynami Pani dolegliwości jest kamica nerkowa. Istnieje ryzyko, że dolegliwości chorobowe pojawia się podczas pobytu zagranicą. Sugeruję wizytę u urologa. Warto aby miała Pani świadomość, że w zależności od rodzaju kamieni odpowiednia dieta może zapobiegać ich powstawaniu z wyników Pani badań najpewniej jest to kamica struwitowa, której przyczyną jest przewlekłe zakażenie bakteryjne bakteriami rozkładającymi mocznik - w tym przypadku leczenie dietetyczne nie pomoże. Zważywszy na podwyższone pH może to być także kamica szczawianowa i fosforanowa.

Z wyrazami Szacunku lek. Aleksander Ropielewski

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety