Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dosyć silne bóle w nerce

Witam boli mnie lewa nerka najczęściej w nocy jest to bol dosyć silny ale mija po nospie bardzo często oddaje mocz a w czasie ataków piecze mnie cewka moczowa i oddaje po kropelce mocz. Robilam usg wyszly drobne zlogi - piasek do 2 mm czy on może powodować te bóle i podrażniac cewke moczowa? Wynik z moczu po ataku z dużą ilością erytrocytow do 20 jednostek liczne bakterie i ph moczu 8.00 Czy mam powody do niepokoju? Wybieram się za granicę i nie wiem czy nie dostanę kolejnego ataku.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na glukozę

Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Opisane przez Panią objawy wraz z wynikami badań z dużą pewnością pozwalają powiedzieć, że przyczynami Pani dolegliwości jest kamica nerkowa. Istnieje ryzyko, że dolegliwości chorobowe pojawia się podczas pobytu zagranicą. Sugeruję wizytę u urologa. Warto aby miała Pani świadomość, że w zależności od rodzaju kamieni odpowiednia dieta może zapobiegać ich powstawaniu z wyników Pani badań najpewniej jest to kamica struwitowa, której przyczyną jest przewlekłe zakażenie bakteryjne bakteriami rozkładającymi mocznik - w tym przypadku leczenie dietetyczne nie pomoże. Zważywszy na podwyższone pH może to być także kamica szczawianowa i fosforanowa.

Z wyrazami Szacunku lek. Aleksander Ropielewski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy