Doszukiwanie się u siebie objawów schizofrenii

Dzień dobry, podobno mam nerwicę,ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć.Wcześniej miałem ataki paniki z szybkim pulsem,dusznościami i uczuciem że zaraz dostanę zawału lub stanie się coś złego.A teraz wydaje mi się że zapadam na jakąś chorobę psychiczną i ciągle czytam o schizofrenii i doszukuję się jej u siebie, nigdy nie miałem urojeń ani omamów ale mam wrażenie że lada moment zacznę coś widzieć albo coś zacznie mnie prześladować. Czy to nerwica czy to już wstęp do czegoś poważniejszego?

Objawy- w tym doszukiwanie się chorób i lęk przed zachorowaniem- rzeczywiście mogłyby świadczyć o nerwicy czyli zaburzeniach lekowych. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty i pracy nad sobą.