Dotyczące skrzepów podczas miesiączki

Witam,
mam 25 lat, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych i od krótkiego czasu z mężem staramy się o dzidzie. Pytanie moje dotyczy skrzepów podczas miesiączki, już myślałam, że jestem w ciąży (albo sobie wmawiałam) i przyszła miesiączka (jeden dzień wcześniej - a zawsze jest regularna). Zaznaczę, że zawsze przed spodziewaną miesiączką miałam tzw. napięcia a teraz nic, piersi teraz bolały mnie ok 2 tygodni już przed miesiączką, w ogóle jakoś wszystko inaczej niż zawsze i na dodatek te skrzepy, nie są bardzo duże, ale obfite. Miesiączka w ogóle bardzo obfita i bolesna (zawsze miałam obfite i bolesne, ale nie tak jak teraz).

Miałam zrobić test ciążowy rano w dzień miesiączki, ale dostałam wcześniej, więc nie robiłam. Wizytę mam dopiero za tydzień, proszę o jakąś odpowiedź, co może być tego przyczyną i co najlepiej mam robić?
Dziękuje

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Skrzepy powstają zwykle wtedy, gdy krwawienie jest obfite. Możliwe, że to jednorazowa sprawa i kolejne miesiączki będą takie jak wcześniej. Istnieje również prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę i doszło do wczesnego poronienia. W takich przypadkach krwawienie, obfitsze niż miesiączka, pojawia się jednak zwykle później, a nie wcześniej niż spodziewany termin miesiączki. Radzę wykonać teraz test ciążowy. Jeśli rzeczywiście doszło do poronienia, to jego wynik będzie pozytywny.
Pozdrawiam serdecznie!