Doustny test obciążenia glukozą w 26. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 27 tc, w 26tc robiłam doustny test obciążenia glukozą 75g. Moje wyniki to 79 mg/dl na czczo, 166 mg/dl po 1h, 135 mg/dl po 2h. Mój lekarz powiedział, że już po pierwszej godzinie wynik powinien być poniżej 140 mg/dl i zlecił mi kontakt z dietetykiem. Wszystkie wyniki zawsze miałam w normie, dziecko rozwija się prawidłowo, nie zauważyłam u siebie spadków energii itp. Wiem, że te wyniki też są w normie, czy mogą one wskazywać na możliwość rozwinięcia się cukrzycy ciążowej?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Pani wyniki są w normie, jednak sugestia lekarza o kontakcie z dietetykiem może przynieść korzyści. Żywienie w czasie ciąży ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka i jego stan zdrowia nie tylko zaraz po urodzeniu, ale także w dalekiej przyszłości. Ponadto odpowiedni sposób odżywiania w czasie ciąży pozwoli cieszyć się zdrowiem także Pani. Kontakt z dietetykiem w czasie ciąży, a także już przed poczęciem dziecka, to zawsze dobry pomysł.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: Minerały w diecie przyszłej mamy
http://poznan.mojdietetyk.pl/artykuly/mineraly-w-diecie-przyszlej-mamy.html?c=9