Elidel a atopowe zapalenie skóry

(dermatologia dziecięca). Czy krem elidel (jedyny skutecznie neutralizujący atopowe zapalenie skóry mojego trzyletniego syna) może być stosowany często? Czy to jest jakiś steryd? Na chwilę obecną mój syn płacze z bólu i używamy go raz na kilka miesięcy, ale chcielibyśmy częściej. Możemy? Jeżeli tak to jak często? Zastanawiam się również czy krem Elidel można kupić bez recepty. A może istnieje jakiś zamiennik Elidelu? Czytałem różne opinie na temat kremu i wydaje mi się, że jest to jeden z najskuteczniejszych leków na atopowe zapalenie skóry, ale wolę się upewnić. Czy przed długotrwałym stosowaniem kremu Elidel powinniśmy udać się z synem do lekarza? A może jego stosowanie w długotrwałej dawce jest dozwolone i nie powoduje żadnych efektów ubocznych? Będę bardzo wdzięczny za szczegółową odpowiedź.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie jest to sterydy, standardowe jego dawkowanie u dzieci powyżej 2 roku życia to dwa razy dziennie na skórę zmienioną chorobowo.

Pozdrawiam.