Dozwolona dzienna ilość spożywania suszonych owoców morwy

Witam, chciałam zapytać ile sztuk suszonych owoców morwy białej można jeść dziennie oraz od jakiego wieku i w jakiej ilości można je podawać dzieciom.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Morwa to bardzo zdrowy owoc, dlatego jedynym jej ograniczeniem jest wysoka ilość cukru w suszonych owocach. Jeżeli nie ma Pani problemów z wagą, to kilka sztuk parę razy w tygodniu nie powinno zaszkodzić. Dzieciom owoce tego typu podaje się standardowo po około 8 miesiącu życia, na początek najlepiej owoce namoczyć, aby zmiękły, lub pokroić na drobne kawałki. Proszę zacząć od bardzo malej ilości, a jeżeli wszystko będzie w porządku, to kilka sztuk w tygodniu powinno być odpowiednią ilością.