Dozwolona ilość jajek w diecie

Dzień dobry. Bardzo lubię jeść jajka, moja ulubiona wersja to jajecznica smazona beztłuszczowo(3 jajka szczypta soli), lub w ten sam sposob przyrządzona z dodatkiem banana. Jak czesto mozna spozywac jajka?Czy sa wysokokaloryczne?

Witam, jajka straszą nas cholesterolem, bo zjedzenie dwóch sztuk przekracza już zalecaną normę na spożycie cholestrolu na dzień. Jednak jeżeli nie ma żadnych zaburzeń ze strony gospodarki lipidowej można je spożywać codziennie (np. 7 jaj tygodniowo). Jedno jajko to ok. 70 kcal

Dzień dobry, podstawa to zachować zdrowy umiar, tak jak we wszystkim co jemy.
1 jajo dostarcza ok. 60kcal ( zależnie od wielkości ;) i jest źródłem cennych dla zdrowia witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, beta-karotenu oraz minerałów głównie żelaza, fosforu i fluoru tak więc chronią przed niedokrwistością i wspomagają pracę mózgu. Warto jednak pamiętać, że jedno jajo zawiera ok. 300 miligramów cholesterolu, czyli pokrywa całe dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na ten związek. Reasumując 2-3 jaja zjedzone na tydzień - będą OK.