Drapanie po uszach i oczach przez roczne dziecko

witam mam synka 11m cy bedzie mial 1 nie pokoi mnie jego ciagle drapanie po uszach i oczkach to trwa juz dosc dlugo , poza tym dosc czesto jest marudny nie tyle ze placze łzami tylko marudzi martwie sie i ubzdurowuje sobie rozne rzeczy u mojego partnera w rodzinie dziadek zmarl na raka mozgu - wojtus budzi sie tez w nocy czesto daje mu cyca i w sumie zaraz zasypia ale pierwsze co to zawsze jak sei budzi to z placzem w dzien rowniez

możliwe że jest to reakcja alergiczna ,drapie go w nosie, gardle i swędzą go uszy od środka. . Proszę spróbować podać krople do nosa Nasivin soft , i coś na uczulenie zyrtec krople, fenistil, lub inne.