Drażliwość żołądka spowodowana stresem

dzień dobry, mam 20lat, zaczęłam studia zbliżają się zaliczenia, mam problemy z mieszkaniem, od jakiś 3 tygodni ciągle się stresuje, boli mnie żołądek, nie chce mi się jeść, jestem drażliwa. dzisiaj wstałam rano, nie jestem chora, dobrze się czuje, nie mam temperatury, gardło wygląda normalnie. ale czuje jakbym miała "kluchę w gardle" boli mnie jak coś przełykam. czy może być to angina czy coś innego należało by podejrzewać ?

Witam,
długotrwały stres najczęściej współistnieje z dolegliwościami somatycznymi,więc większy skutek jest tym trwalszy,im bardziej wiąże się z oddziaływaniem na przyczynę psychiczną,niż sam narząd/gardło lub żoładek/.Osobiście proponuję kontakt z poradnią zdrowia psychicznego,gdzie najczęściej współpracują zarówno lekarze jak i psychoterapeuci i mogą wzajemnie oddziaływać na wspomniane przez Panią dolegliwości.poprzez sesje relaksacyjne,psychoterapię oraz ew.farmakologiczne środki łagodzące bieżące napięcie.W chwili obecnej powinna Pani mieć możliwość uspokojenia się i skorzystania z życzliwego wsparcia osoby bliskiej i zaufanej lub,gdy jej nie ma-specjalisty. Co do diagnozy stanu zapalnego,proszę zasięgnąc opinii lekarza rodzinnego.
Serdecznie pozdrawiam.

Droga koleżanko,
Jak na dwudziestolatkę to za dużo stresu na raz. Stres czyli napięcie w ciele i psychice powoduje zmiany biochemiczne w organizmie, wydziela się za dużo kortyzolu. Stąd bóle żołądka i gardła oraz ogólne osłabienie. Proszę się zastanowić jak to wszystko uporządkować, można zacząć od mieszkania i przestać się bać zaliczeń - na pewno pójdą dobrze. A mieszkanie też można załatwić, może w akademiku, a może z kimś na spółkę? Warto cieszyć się ze swoich dwudziestu lat i studiów. Mimo trudności jest to najpiękniejszy okres w życiu.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl