Dręczące myśli, lęk o życie i słyszenie głosów

Witam. Od pewnego czasu czuje ze jest ze mną coś "nie tak". Jestem zupełnie inna osoba niż wcześniej. Ciągle nachodzą mnie dreczące myśli, wydaje mi sie ze moje zycie nie ma sensu, a jednocześnie boje sie o nie, boje sie ze zgine. Nic mnie nie cieszy, czuje sie wrakiem człowieka. Mam wrazenie że jestem na dnie z którego nie moge wyjść, bo cos mnie tam trzyma. Od czasu do czasu słysze czyjeś głosy, jakichś ludzi... Jestem młoda osobą uczeszczającą do szkoły a nie potrafie sobie z tym poradzić .

Polecam zgłosić się na wizytę do psychiatry i/lub psychoterapeuty. Opisywane przez Panią symptomy mogą świadczyć, że coś się dzieje - jednakże na podstawie krótkiej notki online nie można stwierdzić co konkretnie. Powyższe objawy towarzyszą bowiem różnego rodzaju jednostkom chorobowym (od reakcji stresowych, przez nerwice, aż po psychozy) i tylko szczegółowy wywiad dot. Pani życia, dotychczasowego doświadczenia itp. pozwoli postawić trafną diagnozę. Proszę zatem nie czekać i jak najszybciej zgłosić się do specjalisty - oszczędzi sobie Pani dalszego dyskomfortu powodowanego męczącymi myślami i zmęczeniem. Powodzenia!

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry. Podobne objawy mogą znamionować zarówno poważny kryzys, przemęczenie, stres, potrzebę zmian, ale także zaburzenia z kręgu depresji lub schizofrenii. Diagnostyka będzie podstawą podjęcia leczenia.