Dren u pacjenta po operacji pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową

Witam, chciałabym się dowiedzieć co w sytuacji gdy po operacji pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową która odbyła się 3 dni temu nadal u pacjenta jest dren. Pęcherzyk pękł podczas zabiegu, wszystko zostało oczyszczone, drenem zeszło niewiele żółci. Ile jeszcze taki stan może trwać> kiedy wyciągną w końcu ten dren?

Nie operowałem , nie znam szczegółowo przebiegu operacji - nie mogę więc odpowiedzieć autorytatywnie! Decyzję podejmie jutro operator! pozdrawiam , zż

Witam.
Po tego typu operacji zakłada się tzw. dren asekuracyjny. Pozwala on na obserwowanie tego, co dzieje się w jamie brzusznej. Skoro jest utrzymywany, to myślę, że lekarze prowadzący mają w tym jakiś cel. Proszę się nie obawiać. Najpewniej skoro nic z niego nie leci, wkrótce zostanie usunięty. Pozdrawiam