Drenaż torbieli trzustkowej a zapach odbarczania

Witam! Czy po zewnętrznym drenażu torbieli trzustkowej (13 cm na 9,5 cm)(powstałej po ozt o przebiegu ciężkim) płyn może mieć okropny zapach i ile może potrwać to odbarczanie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Płyn wydostający się poprzez wykonany zewnętrzny drenaż jak najbardziej może mieć nieprzyjemny zapach. Nie można jednoznacznie określić ile to będzie trwało. Proces oczyszczania się organizmu może być długi, choć nie przez cały czas wydzielina będzie taka jak teraz.