Dreszcze i suchość w ustach po operacji gastric bypass

Witam. Jestem 7 lat po operacji gastric bypass. Przedtem miałam nietolerancję cukrów i dużą otyłość. Schudłam ok.30kg. Od pewnego czasu mam dreszcze(nie jestem przeziębiona) suchośćw ustach a czasami pocę się. Dziś mierzyłam cukier w ciagu dnia 160. Operacja ta przecież jest też na cukrzycę.Lekarz POZ nie wie jak mi pomóc. A mnie to bardzo przeszkadza bo ciepło ubrana nie mogę się rozgrzać.Czasami wybudza mnie w nocy. Pozdrawiam

Witam, przekazała Pani nie wiele informacji o swoim stanie zdrowia, nawykach żywieniowych, wykonanych badaniach, dlatego trudno jest wnioskować o przyczynach Pani dolegliwości. Dziwię się że lekarz nie wie jak pomóc. Powinien zlecić kompleksowe badania (morfologia krwi i moczu, poziom hormonu TSH, poziom glukozy we krwi, trójglicerydów, cholesterolu, jonogram i być może inne) lub od razu wysłać do specjalistów. Powinna Pani być pod stałą kontrolą ginekologa, endokrynologa, diabetologa, kardiologa, neurologa, a być może psychiatry (silne stresy, depresja, lęki). Przyczyną dreszczy może być niedożywienie, brak ruchu, ograniczony dostęp do światła słonecznego, depresja, niedobór snu, niedoczynność tarczycy i inne. Mogą być one ściśle powiązane z niedoborem wit. D3, anemią, niską masą mięśniową, zaburzeniami hormonalnymi. Suchość w ustach może świadczyć o odwodnieniu, natomiast pocenie się problemy z tarczycą lub ogólne osłabienie organizmu. Jeżeli lekarz nie zlecił jeszcze kompleksowych badań, to powinien jak najszybciej to zrobić. Radziłabym też wykonać sobie analizę składu ciała, na podstawie której uzyska Pani informacje o zawartości tkanek miękkich (mięśnie szkieletowe i gładkie), tkanki tłuszczowej i wody w ciele. Na tej podstawie można opracować dietę dokładnie dopasowaną do Pani potrzeb uwzględniającą też dolegliwości zdrowotne. Pozdrawiam, Anna Brinken.