Dreszcze, nudności a zapalenie płuc

witam od dluzszego czasu mam tem 37,5 oslabienie dreszcze naprzemian z potami nudnosci pieczenie w klatce morfologia w normie biochemia,mocz norma OB 35 CRP 10 kreatynina 84,osluchowo pluca czyste brak kaszlu jednak na rtg drobne zageszczenia w prawymn kacie przysercowym, zatoki wolne sylwetka serca nie powieksszna, aorta prawidlowa,przepony wolne. skierowana do szpitala leczenie ciproflokscyna potem doksycyklina, brak poprawy czy diagnoza o zapaleniu pluc jest sluszna? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Zapalenie płuc może obrazować się na kilka sposobów, ale sądzę, że po zastosowanym leczeniu powinna być poprawa. Sądzę, że konieczne jest wykonanie rozmazu ręcznego morfologii krwi obwodowej, Czy jakieś węzły chłonne są powiększone? Czy ma Pani jakieś dolegliwości bólowe stawów/obrzęk stawów? Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu oraz przeanalizowaniu dotychczasowej diagnostyki będzie można określić dalsze postępowanie.