Dreszcze, nudności, osłabienie i podwyższona temperatura ciała

Witam, czy mogłabym zapytać, z czym powiązać objawy, jakie wystąpiły u mojego męża w nocy? Odczuwa dreszcze (puls uczucie zimna), nudność, duże osłabienie. Brak wymiotów i biegunki. W nocy temperatura była podwyższona. objawy prawie ustąpiły rano, wróciły po śniadaniu. Czy to może być zakażenie rotawirusem? Czy powinien zgłosić się do lekarza? mamy małe dziecko (roczne), zależy nam na szybkim wyzdrowieniu i urchronieniu dziecka przed ewentualnym zarażeniem. Pozdrawiam. A.L.

Marta Mielniczuk

Witam, objawy u Pani męża mogą sugerować infekcję wirusową, w celu postawienia rozpoznania, jeśli objawy dalej się utrzymują sugeruję wizytę u lekarza POZ. Pozdrawiam