Mężczyzna , 25 lat Witam. Od 2 m-cy męczą mnie dreszcze, osłabienie , strasznie poty, bóle kości. Cały czas jestem zmęczony, a przy próbie podjęcia wysiłku dopada mnie straszne osłabienie oraz jeszcze bardziej nasilone poty. Bywają dni że mam zawroty głowy oraz naciąga mnie na wymioty. Od 3 tygodni również dopadło mnie piecz. oczu i światło wstręt. Miałem robionych wiele badań krwi podam te które wybiegają poza nor. Wit D 15,71ng/ml(25-80), Chlamy. Tr. przeciw ciała w kl. IgG 17,40RU/ml, AST 46, ALT 75, Bil 1.02
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksander Ropielewski 79
Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
Edytuj odpowiedź

Trudno mi na podstawie podanych objawów i nieprawidłowosci wynikó postawić chociażby wstępne rozpoznanie, ale możliwe, że sa to objawy choroby układowej o podłożu autoimmunologicznym. Na pewno warto skontaktować isę z reumatologiem. Po badaniu i ocenie dotychczasowych badań mógłbym powiedzieć coś więcej.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dreszcze – Dreszcze to skurcze drobnych grup mięśniowych, pojawiające się w okresie szybkich zmian temperatury ciała z powodu działania na organizm czynników zewnętrznych (np. zmarznięcie) lub wewnętrznych (np. gorączka). Dreszcze w przebiegu gorączki są zjawiskiem patologicznym.
  • Wymioty – Wymioty to jeden z odruchów obronnych organizmu. Jest to nagły wyrzut treści pokarmowej na zewnątrz z żołądka, przez przełyk i jamę ustną. Wymioty to częsty niecharakterystyczny objaw kliniczny wielu chorób. Przyczyny wymiotów mogą być związane z przewodem pokarmowym, ale nie tylko, także z chorobami OUN oraz ze stosowaniem niektórych leków.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: