Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dreszcze, stan podgorączkowy i zapalenie pęcherza

od ponad tygodnia borykam się z zapaleniem pęcherza, mocno dokucza, mam dreszcze, temperatura w okolicach 36,9, boli nerka, dziś byłam u lekarza i otrzymała ciprinol 500 mg, pani doktor pytała czy jestem w ciąży, zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że nie, natomiast ją planuję - najszybciej jak się uda, nie powiedziałam o tym pani doktor, a ona nie pytała - jaki wpływ lek może mieć na przyszłe życie i ile po przyjmowaniu leku należy odczekać, by starać się o dziecko?
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

MaĹgorzata Panek
69 poziom zaufania

Lek ten jest przeciwwskazany podczas ciąży i karmienia. Natomiast po zakończeniu leczenia tym antybiotykiem można próbować zajść w ciążę. Nie ma żadnego okresu karencji. Dla bezpieczeństwa może Pani odczekać kilka dni. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy