Drętwieje mi dłoń - dlaczego?

Bardzo proszę o udzielenie mi porady. Od jakiegoś czasu drętwieje mi prawa ręka, dłoń - nie wiem czego to może być objawem i gdzie szukać pomocy. Nadmieniam, że mam 60 lat, jestem po zawale, mam wszczepiony stymulator, problemy z kręgosłupem i zastanawiam się, czy to sprawa kardiologiczna? Może to jakieś problemy krążeniowe czy od kręgosłupa? Czego się spodziewać?

60 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Drętwienie dłoni jak najbardziej może wynikać ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego, ale może też wynikać z uciśnięcia nerwu obwodowego – tak dzieje się np. w zespole cieśni nadgarstka.

Myślę, że powinna Pani udać się na konsultację do neurologa, który zbierze dokładny wywiad co do objawów oraz zbada Panią neurologicznie. Niestety nie będzie Pani mogła, ze względu na stymulator serca, wykonać badania rezonansu magnetycznego, które najdokładniej zobrazowałoby kręgosłup szyjny, ale może Pani wykonać RTG lub tomografię komputerową kręgosłupa szyjnego.

W razie podejrzenia ucisku na nerw (w zależności od wyniku badania neurologicznego) neurolog rozważy także wykonanie badania elektromiograficznego.